23.10.2022

TJ Sokol Doloplazy "B" - TJ Mladějovice
0:3
(0:2)

Mladějovice čekal výjezd do Tršic v rámci 10. kola IV. třídy okresu Olomouc. Ty se ocitaly na 8. místě tabulky a chtěli se odrazit od smolné série 3 proher v řadě, když tu poslední jim uštědřila rezerva Hodolan hned 8 góly. Mladějovice chtěli naopak pokračovat v rozjeté sérii již 5 výher v řadě.

Úvodní sekundy začaly pro Mladějovice nejlépe jak mohly, když po důrazu před pokutovým územím se zmocnil míče Šembera, který pak předal míč Jakubovi Pospíšilovi, který už jen popostrčil míč mezi obránci a tuto kombinaci už Šembera zvládl zakončit. Po prvních 50 sekundách hry tak šli mladějovičtí do brzkého vedení 0:1.
Hosté tak s vedením v zádech hráli kombinační hru a drželi si míč. Hlavní výpady domácích hráčů Tršic vedli hlavně z protiútoků, ty ale obrana zachytávala. Ve 22. minutě byl opět Šembera na míči v těsné blízkosti pokutového území, místo střely po jeho průniku však zvolil nahrávku nově příchozímu Petru Tomisovi, který si s nabízenou šancí taktéž dokázal poradit střelou po zemi k bližší tyči - 0:2.
Posledních 20 minut hry prvního poločasu už však moc rozruchu neukázalo. Tempo hry upadlo, a tak se většina přechodů do útoku řešila nákopy, které neměly značný úspěch.
První poločas tak v Tršicích skončil dvoubrankovým vedením hostí.

Do druhého poločasu opět naskočili mladějovičtí aktivněji. Už v 52. minutě se po důrazu probojoval k míči Pospíšil Radim, který posunul míč na levou stranu hřiště, kde si Nečas se Šemberou náramně vyhověli kombinační hrou a poté Šembera přihrál zpět na Pospíšila, který z rohu pokutového území vystřelil míč na zadní tyč, který za pomoci teče zapadl až za zády brankáře - 0:3.
Hosté tentokrát v tempu neupadaly a předváděli pěknou kombinační hru. Po mezihrách kombinací se nejčastěji dostával ke skórování Tomis, avšak většina jeho střel nedokázala ohrozit brankáře. Kombinační hrou se Mladějovice prokopaly až do závěrečného hvízdu, který ukončil nedělní klání.

Děkujeme všem našim fanouškům, kteří vyjeli do vzdálených Tršic a zároveň Vás zveme k poslednímu zápasu podzimní poloviny sezóny, který odehrajeme doma proti Střeni! Sobota ve 14:30 na značkách.

Střelci: Šembera Jan, Tomis Petr, Pospíšil Radim

Sestava: Vytřísal Milan (C) - Rotter Vlastimil, Filgas Miroslav, Berg Jaromír, Samek Richard - Šembera Jan, Pospíšil Jakub, Jemelík Lukáš, Vytřísal Petr, Pospíšil Radim - Nečas Jiří

Střídající: Tomis Petr, Polák Dušan, Hruška David

Trenér: Rotter Vlastimil