25.04.2023

TJ Sokol Hnojice - TJ Mladějovice
1:1
(3:2p)

Ke 14. kolu IV. třídy okresu Olomouc nemuseli mladějovičtí moc daleko cestovat, jelikož je čekal soupeř hned z vesnice vedle, a to hráči z Hnojic.

Utkání začalo aktivněji od borců z Mladějovic, kteří se okamžitě dostávali do nebezpečných příležitostí před bránou domácích. Bohužel, většina příležitostí buď končila zakončením mimo ohrožení brány a nebo dodatečnou přihrávkou, která zazdila útok. Nakonec první gól utkání padl až překvapivě na druhé straně hřiště, kde naopak první nabídnutou příležitost v 16. minutě proměnil Jonáš a domácí tak šli do vedení 1:0.
Mladějovice však o moc nepolevili a hráli dál. Po jedné z dlouhých autových vhazování prodlužoval míč Tomis za sebe, a po zmatku v obraně hnojických si míč našel Čechák a svojí střelou k zadní tyči navrátil ve 24. minutě zpět nerozhodné skóre utkání - 1:1.
To bylo vzpruhou pro Mladějovice, kteří tak drželi tempo hry a taktéž míč na svých kopačkách. Akce si sice stále vytvářeli, avšak koncovka za moc nestála a spíše míče letěli mimo bránu. Do šaten se tak o poločase šlo za nerozhodného stavu.

Ve druhém poločase nejeden fanoušek věřil v lepší produktivitu zakončení. To se však bohužel nestalo. Hru měli na svých kopačkách opět převážně hráči Mladějovic, bohužel však vyvíjený tlak byl znát pouze po roh pokutové území, a dál jak kdyby se nedokázali prokousat. Několik nebezpečných míčů se sice do útočné šestnáctky dostalo, ale nic se z toho vykřesat nedokázalo. Bezzubá koncovka tak znamenala bezbrankový druhý poločas a to, že i ve druhém venkovním utkání budou Mladějovice opět obrány minimálně o jeden bod.
Napínavé však byl i penaltový rozstřel. Po úvodním zákroku hnojického brankáře byl ve 3. sérii stav na penalty 3:2. Tento stav se dokonce nezměnil ani ve 4. sérii, kdy oba střelci svou příležitost zahodili. Možnou rozhodující penaltu v 5. sérii brankář Vytřísal vychytal. Totéž vak napodobil i hnojický Mikeš, když chytil poslední možnost Mladějovic na alespoň dva body. Utkání tak skončilo po penaltách ve prospěch Hnojic.

Každopádně děkujeme všem našim fanouškům za podporu. Příští utkání bude po tomto zápase opravdu důležité, jelikož budeme hostit adepty na postup - Sigmu Lutín "B". Utkání odehrajeme v neděli v 15:00!

Střelci: Čechák

Sestava: Vytřísal Milan (C) - Rotter Vlastimil, Vytřísal Petr, Dittrich Pavel, Berg Jaromír - Šembera Jan, Jemelík Lukáš, Čechák Jakub, Berg Dalibor - Samek Richard, Tomis Petr

Střídající: Sláma Radek, Nečas Jiří, Šuba Matěj, Hock Petr

Trenér: Rotter Vlastimil