12.09.2021

TJ Mladějovice - TJ Sokol Velký Újezd
2:6
(0:1)

V 6. kole IV. třídy okresu Olomouc k nám zavítal soupeř z Velkého Újezdu. S neočekávaně zvýšenou absencí jsme tak nastoupili k zápasu.

Zápas začal v nízkém tempu hry, který přetrvával po celou první půli poločasu, minimum šancí s mizernou mezihrou. Až na dalekonosnou střelu stopera Kralčáka, kterou orazítkoval břevno brankáře se žádné velké šance nevytvářeli. Poté ale jeden z rohů hostí našel místo v síti, když celým pokutovým územím až přímo k zadní tyči proletěl centr až na uvolněného Domese, který tak otevřel skóre zápasu - 0:1.
Ve zbývajících druhé polovině poločasu se hra mladějovických o něco zlepšila, za to ale přicházely chyby v rozehrávce, kterých však Velký Újezd nedokázal využívat.

Do 2. poločasu Mladějovice vletěly hned v úvodních minutách, což sklidilo své ovoce. Hned v úvodu se po ujal přímého kopu Jemelík, který centrem do pokutového území našel Filgase, který zajistil vyrovnání stavu na 1:1.
Mladějovice nabitý gólem začaly výrazně přehrávat Velký Újezd, jenže následující gól padl opět do sítě Mladějovic. V 50. minutě bylo Naswetterovi umožněno si vést míč až před pokutové území, odkud vystřelil a vrátil tak vedení hostům. O 4 minuty později vstřelili hosté další gól z rohu, když na zadní tyči střílel osamocený Konečný.
Mladějovičtí v 65. minutě proměnili další standartní situaci. Rohový kop Jiřího Nečase našel hlavu Filgase, který snížil stav utkání a dal tak mladějovickým naději - 2:3.
Poté ale namísto opětovného vyrovnání výsledku přišlo opětovné tvoření chyb v rozehrávce a darování únikových situací Velkému Újezdu. Dvě takové dostal dostal Karel Domes v rozmezí tří minut, které chladnokrevně proměnil střelou o tyč do sítě. V 72. minutě už tak byl stav utkání 2:5.
Značně rozladění hráči Mladějovic už se nedokázali do zápasu pořádně dostat a po napadání hostů stále chybovalo v rozehrávce. V 88. minutě trápení Mladějovic dokonal svým 4. gólem Domes.

Střelci: Filgas Miroslav (2x)

Sestava: Dittrich Petr - Polák Dušan, Jemelík Lukáš (C), Kralčák Marek, Berg Dalibor - Hruška David, Šembera Jan, Pospíšil Karel, Pospíšil Radim - Nečas Jiří, Tomis Petr

Střídající: Filgas Miroslav, Samek Richard